Мой дом Evim
Я живу в маленьком селе Копчак вместе со своей семьёй. Ben ailemle birlikte küçük bir köy olan Kıpçakta yaşıyorum.
Наш дом большой и просторный. В нашем доме пять комнат, одна кухня со столовой и ванная комната. Рядом с кухней простирается большой зал, где мы принимаем гостей. Bizim evimiz büyük ve ferah. Evimizde beş oda, yemek yediğimiz yerle birlikte mutfak ve banyo. Mutfağın yanında misafirleri ağırladığımız büyük bir salon var.
Еще у нас есть гараж для машины, но самой машины нет. Перед гаражём расположена мастерская отца. Там папа делает мебель. Ayrıca araba için bir garajımız var, ancak arabanın kendisi yok. Garajın önünde babamın atölyesi bulunur. Babam orada mobilya yapıyor.
За домом папа построил маленькую ферму, там находятся кролики, а также курицы и петухи. Evin arkasında babam küçük bir çiftlik kurdu, orada tavşanlar, tavuklar ve horozlar var.
За фермой наш огород. В огороде растут: помидоры, огурцы, перец, картошка, баклажан, виноград, лук, чеснок и фасоль. Çiftliğin arkasında sebze bahçemiz var. Bahçede: domates, salatalık, biber, patates, patlıcan, üzüm, soğan, sarımsak ve fasulye yetişir. 
Перед домом есть большой двор. Во дворе растет большая яблоня.  Под яблоней есть качели. Племянникам очень нравится на них кататься. Evin önünde geniş bir avlu var. Avluda büyük bir elma ağacı yetişiyor. Elma ağacının altında bir salıncak var. Yeğenlerim orada sallanmayı çok seviyorlar.
Во дворе находится цветник. В нём растут разные цветы: розы, тюльпаны, пионы, ромашки, подснежники и хризантемы. Avluda bir çiçek bahçesi var. İçinde farklı çiçekler büyür: güller, laleler, şakayıklar, papatyalar, kardelenler ve kasımpatılar.
Я люблю свой дом! Ben evimi çok seviyorum! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir