Меня зовут Серген. Я хочу рассказать вам  о моей семье.  Minya zavut Sergen. Ya haçu rasskazat’ vam a mayey sim’ye. Benim adım Sergen. Size ailemden bahsetmek istiyorum.
Моя семья состоит из четрёх человек: мама, папа, брат и я. Мой отец инженер, его зовут Шереф. Ему сорок три года.  Maya sim’ya sastait iz çitryoh çilavek: mama, papa, brat i ya.  Moy otets injıner, yevo zavut Şeref. Yemu sorak tri goda. Benim ailem dört kişiden oluşuyor: baba, anne, erkek kardeş ve ben. Benim babam mühendis, onun adı Şeref. O kırk üç yaşında. 
Моя мама домахозяйка, её зовут Хатидже. Ей сорок лет. Она очень красивая.  Maya mama damahazyayka, yiyo zavut Hatidje. Yey sorak let. Ana oçen’ krasivaya. Annem ev hanımı, onun adı Hatice. Kırk yaşında. O çok güzel.
А мой брат живёт далеко от нас. Его зовут Сермент. Ему двадцать семь лет. Он женат, и живёт в Голландии.  A moy brat jivyot daleko at nas. Evo zavut Serment. Yemu dvadtsat’ sem’ let. On jınat, i jivyot v Gallandii. Abim ise bizden uzakta yaşıyor. Onun adı Serment. O yirmi yedi yaşında. O evli ve Hollanda da yaşıyor.
Я ещё хочу вам сказать, что у меня есть один маленький, милый племенник. Ему нет даже годика. Ya yişo haçu vam skazat’, şto u minya yest’ adin malen’kiy, milıy plemennik. Yemu nyet daje godika. Size söylemek istediğim bir şey daha var, benim küçük, tatlı bir yeğenim var. Daha bir yaşında bile değil.
Я очень люблю свою семью. Дай бог им здоровье!  Ya oçen’ lyublyu svoyu sim’yu. Day bog im zdarov’ye!  Ben ailemi çok seviyorum. Allah onlara sağlık versin.
А вы не хотите рассказать о своей семье?  A vı nye hatite rasskazat’ a svayey sim’ye? Peki siz kendi ailenizden bahsetmek ister misiniz? 

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir