1 may
  • Milli hedef belli olmuştur. Ona ulaşacak yolları bulmak zor değildir. Denebilir ki, hiç bir şeye muhtaç değiliz. Yalnız bir tek şeye çok ihtiyacımız vardır: ÇALIŞKAN OLMAK! – MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Поздравляю с Первомаем! Желаю всем трудящимся — желанного достатка, перспектив и развития, взлетов по карьерной лестнице. Пусть работа всегда приносит удовольствие, радует и открывает новые возможности. Счастья, отличного настроения и весны в душе! 1 Mayıs kutlu olsun! Bütün emektarlara arzuladıkları refaha, geleceğe ve gelişmelere, kariyer basamaklarını tırmanarak kavuşmalarını diliyorum. İşiniz her zaman zevk, memnuniyet ve yeni fırsatlar getirsin. Ruhunuzda mutluluk, harika bir moral ve bahar olsun!
Поздравляю с Днем труда! В этот первый день мая хочу пожелать никогда не отступать от цели, никогда не опускать руки. Любви, здоровья, сознательного выбора, правильных приоритетов, дружественной атмосферы, возможности трудиться, взаимопомощи, доброты. İşçi Bayramınız kutlu olsun! Mayıs ayının bu ilk gününde, asla hedeften sapmamanızı, asla vazgeçmemenizi diliyorum. Sevgi, sağlık, bilinçli seçim, doğru öncelikler, dostça bir atmosfer, çalışma fırsatı, karşılıklı yardımlaşma, nezaket sizinle olsun.
Поздравляю с Первомаем, с праздником, который посвящён честному труду и доброй славе. Желаю, чтобы в жизни всегда хватало времени и сил на любимую работу. Dürüst çalışmaya ve şerefe adanmış bir bayram olan 1 Mayıs kutlu olsun. Hayatta en sevdiğiniz iş için yeteri kadar zaman ve gücünüz olması dileğiyle.
Поздравляю с Днём труда и от души желаю никогда ни в чём не сомневаться, ни за что не сдаваться. Помни о том, что труд облагораживает. Поэтому — вперёд, к мечтам, желаниям, победам и успехам. Желаю крепкого здоровья, терпения, настойчивости, сил, уверенности. İşçi Bayramınızı kutlar ve içtenlikle hiçbir şeyden şüphe etmemenizi, asla pes etmemenizi dilerim. Emeğin yüceltildiğini unutmayın. Bu nedenle – hayallere, arzulara, zaferlere ve başarılara doğru ilerleyin. Size sağlık, sabır, sebat, güç, özgüven dilerim.
С Днём труда! Желаю от работы не уставать, от своего не отступать, от коллег получать поддержку и помощь, а от близких — понимание и любовь. Пусть каждое твоё старание и всякий труд будет оценен по достоинству и вознаграждён невероятным успехом. İşçi Bayramınız kutlu olsun! İşinizde hiç bir zaman yorulmamanızı, sizin olandan vazgeçmemenizi, meslektaşlarınızdan destek ve yardım, yakınlarınızdan ise anlayış ve sevgi görmenizi dilerim. Her çabanız ve emeğiniz hak ettiği gibi değer görsün ve iyi bir başarıyla ödüllensin.
Поздравляю с днем труда! Пусть первомайское настроение сделает любую работу приятной забавой, и самые сложные задачи покажутся детской игрой. Желаю получать удовольствие от отличных результатов, не бояться покорять новые вершины и не останавливаться на достигнутом. Трудового задора, оптимизма и достойной оплаты! İşçi Bayramınızı kutlarım! 1 Mayıs havasının bütün işlerinizi eğlenceli hale getirsin ve en zor görevlerin sizler için çocuk oyuncağı gibi görünmesini sağlasın. Harika sonuçlardan keyfini çıkarmanızı, yeni zirveleri fethetmekten korkmamanızı ve vardığınız yerde durmamanızı dilerim. Emek coşkusu, iyimserlik ve hak ettiğiniz ücreti almanızı dilerim!
Поздравляю с Днём труда и желаю никогда не бояться работы, никогда не сомневаться в своих силах, никогда не останавливаться на полпути к поставленной цели. Желаю успехов, прорывов, новых возможностей. И не забывай, что после плодотворного дня усердной работы полагается хороший отдых для души! İşçi Bayramınızı kutlar ve işten asla korkmamanızı, yeteneklerinizden asla şüphe etmemenizi, hedefinizin yarısında asla durmamanızı dilerim. Başarılar, yeni atılımlar, yeni fırsatlar dilerim. Ve unutma ki, verimli bir sıkı çalışmanın ardından, iyi bir manevi dinlenme vardır!
Сегодня я хочу искренне поздравить всех трудящихся с Праздником Весны и Труда и пожелать много сил и счастья. Желаю, чтобы работа приносила только радость и чувство удовлетворенности, чтобы каждый день вдохновлял на новые смелые свершения, чтобы чувство гордости за свой труд всегда сопутствовало всем делам. Bugün tüm çalışanları İlkbahar ve İşçi Bayramı’nda içtenlikle tebrik ediyor, bol kuvvet ve mutluluk diliyorum. Çalışmanın sadece neşe ve tatmin duygusu getirmesini, her gün yeni cesur başarılara ilham vermesini, böylece emeğinizdeki gurur duygusu her zaman tüm işlerinize eşlik etmesi dileğimle.

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir