23 nisan

 

23 апреля в Турции отмечается государственный праздник- Национального суверенитета и День защиты детей. По завещанию первого президента Турецкой Республики Кемаля Ататюрка, который полагал, что будущее нации закладывается в детстве, в этот день взрослые должны были на время поступиться своим авторитетом. Сегодня мы рады отпраздновать 101-летие этого праздникa. Спасибо Ататюрку за то что подарил нам этот праздник! 23 Nisan Türkiyede milli bayram olan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı” olarak kutlanıyor.
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk cumhurbaşkanı, ulusun geleceğinin çocukluk döneminde atıldığına inanan Kemal Atatürk’ün iradesine göre, bugün yetişkinler geçici olarak otoritelerinden vazgeçmelidir. Bugün bu bayramın 101. yılını kutlamanın sevinci içindeyiz! Bize bu bayramı hediye ettiği için Atatürk’e teşekkür ederiz.
Ребенок – самое большое счастье в мире. Поздравляем 23 апреля с Днем национального суверенитета и защиты детей. Çocuk, dünyanın en büyük saadetidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.
Я от души поздравляю с 23 апреля Днём национального суверенитета и Днём защиты детей наших детей, которые являются гарантией нашего будущего. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.
Я хочу поблагодарить Гази Мустафу Кемаля и всех наших мучеников и ветеранов, которые подарили нам эту Родину, и поздравить всех наших детей и детей мира. Gazi Mustafa Kemal’e ve bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimize bir kez daha teşekkür ediyor, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.
Дети — будущее и основа любой нации. Поэтому и отношение к ним должно быть особенное.

– Мустафа Кемаль Ататюрк

Çocuklar her milletin geleceği ve temelidir. Bu nedenle onlara karşı tavrın özel olması gerekir.

– Mustafa Kemal Atatürk

Дети — радость, дети — счастье.
Поздравляю всех детей с Днём защиты детей.
Çocuklar neşedir, çocuklar mutluluktur.
Tüm çocukların çocuk bayramını kutlarım!
Поздравляем c 23 апреля с Национальным суверенитетом и Днем защиты детей наших детей, нашего величайшего сокровища, защищающего Республику, независимость и национальный суверенитет. Cumhuriyete, bağımsızlık ve milli egemenliğe sahip çıkan en büyük hazinemiz ÇOCUKLARIMIZA 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.
Каждый ребенок достоин чувствовать себя любимым и защищенным. Ведь дети ― это будущее нашей планеты. А лучший способ сделать детей хорошими — это сделать их счастливыми. С Днем защиты детей! Her çocuk sevildiğini ve korunduğunu hissetmeyi hak eder. Ne de olsa çocuklar gezegenimizin geleceğidir. Ve çocukları iyi yapmanın en iyi yolu onları mutlu etmektir. Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!
Об этом должен знать весь мир. Во главе этой нации нет власти или силы. Единственная МОЩЬ и СИЛА – Это НАЦИОНАЛЬНЫЙ СУВЕРЕНИТЕТ. Есть только один авторитет и это НАЦИЯ. Поздравляем с 23 апреля с Днем национального суверенитета и защиты детей.

– Мустафа Кемаль Ататюрк

Bütün dünya şunu bilmelidir. Bu milletin başında hiçbir makam ve kuvvet yoktur. Yalnızсa bir GÜÇ ve KUVVET vardır o da MİLLİ EGEMENLİKTİR. Yalnız bir makam vardır  o da MİLLETTİR. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun.

– Mustafa Kemal Atatürk

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir