Отчет из Германии о вакцине AstraZeneca: «очень безопасна»

Вакцина от короновируса, совместно разработанная с AstraZeneca и Оксфордским университетом, получила отчет из Германии: “высокоэффективная и безопасная”.

Almanya’dan AstraZeneca raporu: Çok güvenli

AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından ortak geliştirilen corona aşısına, Almanya’dan ‘oldukça etkili ve güvenli’ raporu geldi.

 

Отчет из Германии о вакцине AstraZeneca: «очень безопасна»

В то время как компания, проводимая дорогостоящими фармацевтическими компаниями, продолжается, институт пола Эрлиха сказал: “ AstraZeneca дает довольно эффективные результаты. В большинстве случаев инфекция предотвращается, а более мягкие симптомы полностью исчезают”, – объяснил он.

Almanya’dan AstraZeneca raporu: Çok güvenli

Pahalı ilaç şirketlerinin yürüttüğü kampanya devam ederken, Paul Ehrlich Enstitüsü, “AstraZeneca oldukça etkili sonuçlar veriyor. Vakaların çoğunda enfeksiyon önleniyor ve daha hafif semptomlar ise tamamen yok oluyor” açıklamasını yaptı.

 

Институт, изучающий вакцину, заявил, что ее эффективность выше установленного порядка, так как вакцина предотвращает и тяжелое прохождение короны, в то же время реакции после вакцины были нормальными.

Aşıyı inceleyen enstitü, etkinliğinin belirlenen dereceden daha yüksek olduğunu, coronanın ağır geçmesini önlediğini belirtirken, aşıdan sonraki reaksiyonların ise normal olduğunu duyurdu.

 

ЧТОБЫ ПРОДАВАТЬ ДОРОГИЕ (ВАКЦИНЫ) …

PAHALIYI SATMAK İÇİN…

 

С другой стороны во главе с газетой Bild  издательства, которые заключили соглашение о спонсорстве средств массовой информации с Pfizer/BioNTech и организации-спонсоры, открыли войну против дешевых вакцин.

Öte yandan başta Bild gazetesi olmak üzere, Pfizer/BioNTech ile medya sponsorluğu anlaşması yapan ve hatta onlara ödül veren yayın organları, ucuz aşılara karşı savaş açtı.

 

Билд пишет, что эффективность британского/шведского совместного производства AstraZeneca минимальна, никто не хочет делать эту вакцину, также ставит на передний план, что вакцинация была прекращена в некоторых местах из-за её побочных эффектов.

İngiliz/İsveç ortak yapımı AstraZeneca’nın etkinliğinin az olduğunu, kimsenin bu aşıyı yaptırmak istemediğini yazan Bild, bazı yerlerde yan etkiler nedeniyle aşılamanın durdurulduğunu öne sürüyor.

 

AstraZeneca -это вакцина, изготовленная классическими методами, и доза составляет 1,78 евро. А вакцина Pfizer/BioNTech продается за 15,5 евро.

AstraZeneca, klasik yöntemlerle üretilmiş bir aşı ve bir dozu 1.78 euro. Pfizer/BioNTech aşısı ise dozu 15.5 euro’dan satılıyor.

 

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir