kitap
Книги – Наше Богатство Kitaplar Bizim Zenginliğimiz
Я не могу представить мир без книг. Образование, искусство и наука являются основной книги. 

Книги, которые так ценны для людей, хранятся в библиотеках и представляются на службу исследователям, студентам и другим читателям. В библиотеках также царит тихая, спокойная обстановка, и там читатели могут думать спокойно, отойти от стресса повседневной жизни. 

В настоящее время, большинство людей используют технологии, а меньшинство ходят в библиотеку.  Всё это напоминает мне поговорку, которую я прочёл в стенах университета: “Путь к успеху лежит через библиотеку.” 

Библиотеки имеют богатые знания и готовы предоставить нам точную и надёжную литературу. 

Благодаря современным технологиям достаточно легко найти информацию, интересующую читателей. Но эта информация иногда может быть не точной и не надёжной. Таким образом библиотеки играют роль спасателей. 

Народы, которые заботятся о книгах и библиотеках безостановочно развиваются. Даже сегодня развитые страны не снижают свой интерес к библиотеке и книге, несмотря на все эти технологии. Наоборот, они мотивируют население посещать библиотеки. 

Я считаю, что людям необходимо запомнить одну истину: “Много читая, больше познаёшь.” 

Берегите книги! Цените библиотеки! 

С уважением 

Р. Серген Ерзи

Kitapsız bir dünya düşünemiyorum. Eğitim, sanat ve bilim kitaba dayalıdır. 

 

İnsanlar için çok değerli olan kitaplar kütüphanelerde saklanmakta, araştırmacıların, öğrencilerin ve diğer okuyucuların hizmetine sunulmaktadır. Kütüphaneler ayrıca okuyucuların sakin bir şekilde düşünebilecekleri ve günlük yaşamın stresinden uzaklaşabilecekleri sessiz, sakin bir ortama sahiptir.

Günümüzde çoğunluk teknolojiyi kullanıyor azınlık ise kütüphaneye gidiyor. Bütün bunlar bana üniversitenin duvarlarında okuduğum bir sözü hatırlatıyor: “Başarıya giden yol kütüphaneden geçer.”

Kütüphaneler zengin bilgi birikimine sahiptir ve bize doğru ve güvenilir kaynak sağlamaya hazırdır.

 

Modern teknoloji sayesinde okuyucuların ilgisini çeken bilgileri bulmak oldukça kolaydır. Ancak bu bilgiler bazen yanlış ve güvenilmez olabilir. Böylece kütüphaneler cankurtaran rolünü oynamaktadır. 

Kitaplara ve kütüphanelere önem veren halklar durmadan gelişiyor. Günümüzde bile gelişmiş ülkeler tüm bu teknolojilere rağmen kütüphaneye ve kitaba olan ilgilerini azaltmamaktadır. Aksine, halkı kütüphaneye gitmeye teşvik etmekteler.

İnsanların bir gerçeği hatırlamaları gerektiğini düşünüyorum: “Çok okuyarak, daha çok şey öğrenirsiniz.”

Kitapları koruyun! Kütüphanelere değer verin! 

Saygılarımla 

R. Sergen Erzi

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir