Георгий Куринов начал карьеру в родном городе, но затем его «креативность» значительно расширилась.

Любовь к искусству он перенял у отца, который имел свою студию изобразительного искусства. Молодой художник закончил университет по специальности графический дизайн, но работа в четырех стенах его не прельстила.

Georgy Kurinov kariyerine memleketinde başladı, ancak daha sonra onun “yaratıcılığı” büyük ölçüde genişledi.

Sanata olan sevgisini güzel sanatlar atölyesi olan babasından aldı. Genç sanatçı üniversiteden grafik tasarım derecesi ile mezun oldu, ancak dört duvar arasındaki çalışma onu tatmin etmedi.

Он мечтал создавать масштабные граффити.

В арт-объекты мастер превращает различные здания, да и темы работ самые разнообразные.

O büyük ölçekli grafiti yaratmayı hayal etti.

Usta, çeşitli binaları sanat objelerine dönüştürüyor ve tabiki de çalışmalarının temaları çok çeşitlidir.

Одно из его творений, наиболее полюбившихся краснодарцам, – мурал “Вернем Лео” на здании Фонда дикой природы. Мастер встал на защиту переднеазиатского леопарда, который находится на грани исчезновения. Krasnodar sakinleri tarafından en sevilen yapıtlardan biri olan, Vahşi Yaşam Fonu binasındaki “Leo’yu Geri Verelim” duvar resmi. Usta, nesli tükenmek üzere olan Orta Asya leoparını korumayı amaçlamıştır.
Граффити Куринова прописались во многих странах мира, таких как Турция, Казахстан, Нидерланды, Испания и Италия. Kurinov’un grafitileri, Türkiye, Kazakistan, Hollanda, İspanya ve İtalya gibi dünyanın birçok ülkesinde tescillendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir