Pazar
Сегодня воскресенье.  Sivodnya vaskriseny’e Bugün Pazar
Я очень люблю воскресенье, потому что в этот день можно не идти на занятия, а всё время только отдыхать. Ya oçen’ lyublyu vaskrisen’ye, potamu şta v etat den’ mojna ni idti na zanyatiye, a fsyo vremya tol’ka atdıhat’. Ben pazarı çok severim çünkü bugün derse gitmeme gerek yok ve tüm gün dinlenebilirim. 
Конечно я просыпаюсь очень поздно – в десять часов. Всю рабочую неделю я просыпаюсь очень рано – в шесть тридцать  Kaneşna ya prasıpayus’ oçen’ pozdna – v desit çasof. Fsyu raboçuyu nidelyü ya prasıpayus’ oçen’ rana – v şest tridsat’  Tabiki de çok geç uyanıyorum – saat on’da. Tüm iş günü çok erken uyanıyorum – saat altı otuzda. 
В восемь пятнадцать у меня начинаются пары в университете и я всегда спешу.  V vosem’ pitnadsit’ u minya naçinayutsya parı v universitete i ya fsegda speşu.  Saat sekiz on beşte üniversitede derslerim başlıyor ve ben hep acele ediyorum.
Но в воскресенье я уже никуда не спешу.  No v vaskrisen’ye ya uje nikuda ni  speşu.  Pazar günü ise hiç bir yere acele etmem gerekmiyor. 
В воскресенье по телевизору всегда показывают программу “Спорт”. V vaskrisen’ye pa televizoru fsegda pakazıvayut pragrammu ”Sport” Pazar günü her zaman televizyonda ”Spor” programı gösteriliyor. 
Я очень люблю спорт, особенно футбол. Hе только люблю смотреть по телевизору, но и играть . Ya oçen’ lyublyu sport, asobenna futbol. Ni tol’ka lyublyu smatret’ pa televizoru, no i igrat’. Ben sporu çok severim, özellikle de futbolu. Yalnızca televizyonda seyretmeyi de oynamayı da severim.
Когда я жил на родине, то серьёзно занимался спортом, бегом, плаванием и конечно футболом.  Kagda ya jıl na rodine, to sir’yozna zanimalsya sportam, bEgam, plavaniyem i kaneşna futbolam. Vatanımda yaşarken sporla ciddi bir şekilde uğraşmıştım, koşuyla, yüzmeyle ve tabiiki de futbolla. 
Сейчас учусь в университете в России.  Siças uçus’ v universitete v Rassii  Şimdiyse Rusya’da üniversitede okuyorum.
Поэтому у меня нет времени, чтобы заниматься спортом.  Paetamu u minya nyet vremeni, ştobı zanimat’sya sportam.  Buyüzden sporla uğraşmaya hiç vaktim yok. 

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir