Cumhuriyet, demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesidir. Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımla kutlarım. Республика – неподкупный символ демократической страны. От души поздравляю вас с днём республики! 
Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Я с уважением и милосердием вспоминаю нашего Великого Вождя, Ветерана Мустафу Кемаля Ататюрка, наших мучеников и ветеранов, и поздравляю день Республики с моими искренними пожеланиями.
 Teşekkürler Mustafa Kemal Atatürk, her daim izindeyiz! Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Спасибо тебе Мустафа Кемаль Ататюрк, мы всегда с тобою! С Днём Республики! 
Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır. 29 Ekim 1923

– MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Турецкая Республика будет счастливой, успешной и победоносной. 29 октября 1923 г. 

– МУСТАФА КЕМАЛЬ АТАТЮКР 

Cumhuriyet Bayramı güne coşku ve mutlulukla uyanmak demektir. Canım ülkem ve milletime nice mutlu, barış dolu, bütünlük içinde 29 Ekimler… День Республики означает просыпаться утром ​​с энтузиазмом и счастьем. Многих счастливых, мирных и добрых 29 октября моей дорогой стране и народу…
 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Atatürk’ün çocukları olarak atamızı hasret ve özlemle anıyoruz. С Днем Республики 29 октября. Мы как дети Ататюрка, вспоминаем нашего отца с тоской и томлением.
Аziz Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz. Поздравляем нашего святого Турецкого народа с Днем Республики 29 октября.
”Cumhuriyet fazilettir” 

-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 

Cumhuriyet bayramı kutlu olsun! 

‘Республика – это добродетель’ 

-МУСТАФА КЕМАЛЬ АТАТЮКР

С Днем Республики!

Şeyhlerin, dervişlerin ve diğer dini liderlerin cumhuriyeti desteklemediğini biliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz reformların amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkının hem şekil hem de içerik olarak çağdaş bir topluma dönüşmesidir. Bu, reformlarımızın ana görevidir. Bu gerçeği algılamayanlar helak olacaklardır.

-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 

Мы знаем, что шейхи, дервиши и другие религиозные деятели не поддерживают республику. Цель реформ, которые мы реализуем, — это превращение народа Турецкой Республики в современное общество как по форме, так и по содержанию. Такова основная задача наших реформ. Те, кто не воспринимает эту реальность, будут уничтожены. 

-МУСТАФА КЕМАЛЬ АТАТЮРК 

Halkım demokrasinin ilkelerini, gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenmelidir. Batıl inanç ortadan kalkmalıdır.

-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 

Мой народ должен изучить принципы демократии, диктат правды и учения науки. Суеверие должно исчезнуть.

-МУСТАФА КЕМАЛЬ АТАТЮРК 

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir