С Рамаданом! Пусть Аллах хранит Вас и всю Вашу семью! Каждый новый день будет полон побед и новых свершений.  Ramazan ayınız kutlu olsun! Allah sizi ve tüm ailenizi korusun! Her yeni gün zaferler ve yeni başarılarla dolu olsun. 
В этот великий и священный праздник Рамадан от всей души желаю счастливой жизни и благополучия! Пусть счастье всегда приходит в дом и Аллах убережет от бед, укрепит веру и всем молитвам даст ответ! Bu büyük ve kutsal olan Ramazan bayramında, tüm içtenliğimle mutlu bir yaşam ve refah diliyorum! Mutluluk her zaman evinize gelsin ve Allah sizi belalardan korusun, imanınızı güçlendirsin ve tüm dualarınıza cevap versin! 
Поздравляю со священным месяцем Рамадан! Пусть он принесет вам радость и счастье. Пусть Аллах поможет в сложных ситуациях, подарит семье здоровье, тепло, благополучие и успех. Kutsal Ramazan ayınız mübarek olsun! Sizlere mutluluk ve huzur getirsin. Allah zor durumlarda yardım etsin, aileye sağlık, sıcaklık, refah ve başarı versin.
От всей души поздравляю с праздником Рамадана! Пусть никогда не оставит вас щедрость, радость, здоровье и забота Всевышнего. Желаю светлых, наполненных верой и молитвами дней и счастливой жизни. Ramazan bayramını içtenlikle kutlarım! Yüce Olan’ın cömertliği, neşesi, sağlığı ve ilgisi sizi asla bırakmasın. İnanç ve dualarla dolu aydınlık ve mutlu bir yaşam dilerim.
Пусть священный Рамадан мир принесет Вашему дому и всей семье. Пусть Аллах оберегает от всех напастей и бед, а счастье будет спутником верным в любых делах. С праздником! Kutsal Ramazan evinize ve tüm ailenize barış getirsin. Allah her türlü beladan ve dertlerden korusun mutluluk ise her işte sadık arkadaşınız olsun. Bayramınız mübarek olsun! 
Я хочу от всей души принести свои поздравления в связи с приходом важного поста. Желаю тебе много духовных сил и покоя, укрепить свою веру и силу воли. Пусть добро и щедрость облагораживаю твое сердце, пусть оно всегда требует от тебя благих дел и честных, благородных поступков. Bu önemli orucun başlangıcından dolayı içtenlikle tebriklerimi iletmek isterim. Sana manevi güç ve huzur , inancın ve iradenin güçlenmesini diliyorum. İyilik ve cömertlik yüreğini yüceltsin, senden her zaman iyilikler ve dürüst, asil ameller talep etsin.
Наступил великий месяц Рамадан, поздравляю Вас от всей души! Желаю стойко соблюдать все заповеди, не нарушая предписаний поста. Пусть греховные мысли не посещают Вас, а соблазны не дадут сойти с верного пути. Желаю выдержать все запреты, и очистить свои разум и тело. Büyük Ramazan ayı geldi, sizi en içtenlikle tebrik ederim. Oruç gereksinimlerini çiğnemeden, tüm emirleri kararlılıkla yerine getirmenizi diliyorum. Günahkar düşünceler size uğramasın ve ayartıcı şeyler doğru yoldan çıkarmasın. Tüm yasaklara katlanmanızı, zihninizi ve bedeninizi temizlemenizi diliyorum.
Пускай Аллах наградит вас терпением. Пускай принесет в ваш дом достаток, процветание и благополучие, уважайте свои традиции, почитайте своих родителей и учителей. Пускай мысли ваши полнятся мудростью, сердца любовью, а поступки добротой! Allah sizi sabırla ödüllendirsin. Evinize bolluk, bereket ve refah getirsin, geleneklerinize saygı gösterin, anne babanızı ve öğretmenlerinizi onurlandırın. Düşünceleriniz bilgelikle, kalpleriniz sevgiyle ve hareketleriniz nezaketle dolsun!
Поздравляю всех верующих мусульман! Желаю укрепить в себе веру, очистить свое тело, душу и мысли, новым осмысленным взглядом посмотреть на свою жизнь и выбрать самый верный и легкий путь к своему успеху и благополучию.  Tüm inançlı Müslümanları kutlarım! İnancınızı güçlendirmenizi, bedeninizi, ruhunuzu ve düşüncelerinizi temizlemenizi, hayatınıza yeni ve anlamlı bir bakışla bakmanızı, başarınıza ve esenliğinize giden en emin ve en kolay yolu seçmenizi dilerim. 
Поздравляю с началом Рамадана, важного праздника для всех верующих! Пусть он пройдёт согласно традициям, духовно объединит народы, принесёт каждому гармонию и мир в душе! Tüm inananlar için bu önemli bayram olan Ramazanın başlangıcını kutlarım! Geleneklere göre geçmesin, insanları ruhsal olarak birleştirsin, herkese ruhsal uyum ve barış getirsin!

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir