Rusya’dan üçüncü corona virüsü aşısı: CoviVac tescillendi

Третья вакцина от коронавируса из России: CoviVac протестирован  

Corona virüsü dünya genelinde hızla can almayı sürdürürken, salgını bitirmek için iyi haberler gelmeye devam ediyor. Пока коронавирус с невероятной скоростью по всему миру мучая убивает людей, мы продолжаем получать хорошие новости для окончания пандемии.
CoviVac aşısı 14 gün arayla iki doz halinde vurulmakta. Aşı için geniş ölçekli denemeler önümüzdeki günlerde başlayacak. Halihazırda 18-60 yaş aralığında 200 kişi üzerinde çalışmalar yürütüldü. Etkinlik oranına ilişkin bir veri de paylaşılmadı. Вакцина CoviVac вводится двумя дозами с интервалом 14 дней. В ближайшие дни начнутся широкомасштабные испытания вакцины.Исследования проведены с участием 200 человек в возрасте от 18 до 60 лет. Данных об эффективности также не сообщалось. 
Geniş çaplı çalışmalardan önce tescil edilen aşı soru işaretleri yaratsa da, ülkenin ilk aşısı Sputnik V için de benzer bir süreç yürütülmüştü. Похожий процесс был применен в отношении первой вакцины Sputnik V, хотя зарегистрированная до крупномасштабных исследований вакцина вызвала вопросы.

By Sergen ERZİ

Moldova'da üniversite eğitimimi İngiliz ve Rus dilleri edebiyatı ve öğretmenlik bölümü üzerine tamamlayıp halen Moldova'da yaşamaktayım. Aktif yaşamımda Moldova'da özel eğitim kurslarında yabancı öğrencilere Rusça ve Türkçe dersler vermekteyim. Edindiğim tecrübeler ve aldığım eğitim ışığında YouTube platformunda Rusça dersler yayınlamaktayım. Tüm bunlara ek olarak Rusça bilimsel makaleler, bitirme tezleri, dönem ödevleri hazırlamaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir